Plaquettes Parochie Heilig Kruis

Op zondag 14 september 2025 zijn tijdens de Dag van het Heilig Kruis door pastoor Ronald Cornelissen voor het eerst plaquettes van de parochie Heilig Kruis uitgereikt. Deze zijn bedoeld als teken van waardering en grote dankbaarheid voor parochianen met bijzondere verdiensten.

De plaquette verbeeldt een Grieks Kruis met het Lam Gods in het hart en de kruiswonden aan de uiteinden. Het credo is: per Crusem ad Lucem. Dat betekent: via het Kruis naar het Licht.

In de volle H. Maria Onbevlekt Ontvangen kerk te Heeten hebben na afloop van de Eucharistieviering de volgende vrijwilligers een plaquette ontvangen:
Henk Zandbelt – Broekland
Herman en Tonny Boksebeld – Haarle
Ben klein Overmeen – Heeten
Annie Hauptmeijer – Luttenberg
Annie Velderman – Mariënheem
Bertus Koenjer – Nieuw-Heeten
Ben Duteweerd – Raalte

Het was een groot feest. De toekenning was voor de ontvangers van de plaquette goed geheim gehouden en de uitreiking was voor hen dus een
complete verrassing. De plaquette ging vergezeld van een oorkonde en uiteraard bloemen. De ontvangers van de plaquette zijn allemaal voorgedragen door hun locatie-overleg en komen uit alle geloofsgemeenschappen.
Diaken Marc Brinkhuis heeft uitgebreid verteld over al hun activiteiten ten behoeve van de parochie. Wij zijn supertrots op onze
geweldige vrijwilligers! De plaquette is met medewerking van de pastores Ronald Cornelissen en Victor Bulthuis ontworpen en vormgegeven door kunstenares Henny Schaapman van atelier De Verbeelding aan de Stationsweg 36 te Wijhe. De plaquette bestaat uit hardgebakken
keramiek, behandeld met oxide en glazuur. Daarna heeft Henny het kunstwerk beschilderd met onder andere bladgoud. Elk exemplaar is
handgemaakt en daarom uniek.
De plaquettes zullen in het vervolg jaarlijks worden uitgereikt tijdens de Dag van het Heilig Kruis in september.